office@specsoft.com.pl
BBBcomp zajmuje się projektowaniem stron www, działamy w Krakowie, Warszawie, Stalowej Woli, Katowicach i Kołobzregu. Jeśli chcesz zaprojektować nową stronę internetową, zapraszamy do naszej oferty, gdzie znajdziesz cennik.

Tworzenie nowoczesnych stron www

Nasza firma posiada siedzibę między innymi w Krakowie, możemy omówić projekt nowej strony na miejscu, lub możemy umówić się w wybranym miejscu aby przedstawić szczegóły projektu. Dobra strona internetowa, musi być tworzona z pasją, oraz powinno się poświęcić odpowiednia ilość czasu nie tylko na dopieszczenie grafiki, ale na omówieniu projektu, ustaleniu jakie odnośniki strona internetowa ma posiadać, jaka ma być hierarchia treści itp. Projektujemy serwisy internetowe poświęcając na to sporo czasu, dzięki czemu tworzone przez nas strony internetowe są wykonane sumiennie i profesjonalnie. Tworzenie stron internetowych na rynek lokalny (Kraków, warszawa, Katowice, Stalowa Wola) jest świetną formą reklamy. Jeśli chcemy lokalnie promować produkt/usłgue, trzeba też odpowiednio podejść i przyjąć pewne założenia już podczas projektowania stron.
WMA

Wirtualna Makieta Architektoniczna jest naszym autorskim projektem skierowanym do sektora nieruchomości. Jest to nowatorska trójwymiarowa prezentacja inwestycji oddająca realizm budynku oraz otoczenia.

IT

Głównym celem specsoft, jest dostarczanie klientom pełnowartościowych rozwiązań IT które łączą cele technologiczne z biznesowymi. Realizujemy projekty informatyczne, usługi outsourcingowe a także dostawy sprzętu.

3D

Nasz zespół grafików 3D realizuje wizualizacje wnętrz, wizualizacje architektoniczne oraz wizualizacje produktów. Dbamy przede wszystkim o szczegółowość wizualizacji oddając realizm wykonanych projektów.

CMS

Realizujemy projekty oparte na autorskich rozwiązaniach CMS, oraz projekty oparte na rozwiązaniach typu Open Source jak Joomla, Wordpress, Magento, Prestashop, MediaWiki itd.

Czym jest wirtualizacja ?
Można powiedzieć komputer w komputerze, system w systemie, coś a`la incepcja komputerowa. Z wirtualizacją mamy stycznośc na codzien, mimo iż często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przykładowo właściciel smartfona z androidem uruchamiając jakąkolwiek aplikacje - uruchamia Dalvika lub ARTa tj. maszynę wirtualną. Wchodząc na niektóre strony internetowe, niezdajemy sobie sprawy że są one umieszczone na wirtualnym serwerze. Wchodząc do niektórych kafejek internetowych skorzystamy również z maszyn wirtualnych. Zastosowanie tej technologii ma swoje nieocenione zalety i bardzo szerokie zastosowania. Dzisiaj skupię się na zaletach maszyn wirtualnych których możemy używac na codzien w naszych komputerach firmowych oraz komputerach domowych, znacznie podnosząc bezpieczeństwo naszej pracy. Przedstawię poniżej kilka przykładowych sytuacji.

Problem pierwszy: Starsza wersja JAVA.

Strona internetowa, z której korzystanie jest niezbędne do działania firmy wymaga zainstalowanej starej wersji JAVA która nie jest wersją bezpieczną dla komputera. Roziwązanie:
Używanie jakiegokolwiek przestarzałego oprogramowania jest niedopuszczalne przy poprawnie wdrożonej polityce bezpieczeństwa informacji w firmie, Na komputerze z aktualnym oprogramowaniem instalujemy wirtualną maszynę, np. z systemem WINDOWS 7, na którym instalujemy starą wersję JAVA, przeglądarkę i niezbędne aktualizacje. Dla wygody tworzymy skrót do uruchamiania maszyny wirtualnej na pulpicie. Otwierając ten skrót, pojawia się okno z wirtualnym komputerem, na ktorym można pracować bardzo podobnie jak w normalnym komputerze. Instalujemy na wirtualnej maszynie starą wersję JAVA i możemy bezpiecznie dla naszego głównego systemu operacyjnego pracować na aplikacji internetowej.

Problem drugi: Instalacja podejrzanego oprogramowania.

Użytkownik pobiera program który może zawierać dodatek w postaci złośliwego oprogramowania, wobec czego boi się zainstalować aplikację na swoim komputerze. Rozwiązanie:
Na komputerze, jak wyżej instalujemy wirtualną maszynę (wirtualny komputer), dzięki czemu użytkownik może na nim zainstalować pobrany program i sprawdzić czy rzeczywiście posiada on złośliwe oprogramowanie. Wirtualna maszyna może mieć tak jak zwykły komputer - swojego antywirusa, którym taki program można też sprawdzić (oraz przetestować działanie antywirusa) .

Problem trzeci: Załącznik w mailu, który może zawierać wirusa.

Całkiem niedawno komputer został zainfekowany przez plik pdf który został wysłany mailem od potencjalnego klienta. W związaku z zaistniałą sytuacją, i otrzymaniem nowego e-maila z podejrzaną zawartością, boimy się otworzyć załącznik, który może zainfekować komputer. Znów z pomocą przychodzi nam komputer wirtualny, w którym bez obaw o zainfekwanie komputera możemy sprawdzić załącznik.
Roziwązanie:
Na komputerze instalujemy wirtualną maszynę, opcjonalnie instalujemy na niej program pocztowy, oraz przeglądarkę plików PDF, po tych zabiegach odbieramy podejrzanego e-maila i otwieramy załącznik.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych w firmie czy domu powinno być priorytetem, nawet najlepszy program antywirusowy, oraz firewall nie dam stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, a jedynie zwiększą poziom bezpieczeństwa. Dlatego też instalowanie maszyny wirtualnej - która znacznie podnosi ten poziom bezpieczeństwa jest takie istotne. Chociaż jeśli w firmie nie dba się o zmianę haseł ich siłę, kopie danych oraz aktualizowania oprogramowania, zabiegi takie jak : stosowanie maszyn wirtualnych, oprogramowania antywirusowego oraz firewalla można porównać do instalowania najlepszych antywłamaniowych drzwi w domu i zostawaiania w nim otwartego okna. W powyższych praktycznych przykładach widać, że użytkownik słusznie kierował się bezpieczeństwem, dzięki czemu minimalizował zainfekowanie komputera, słusznie podnosząc bezpieczeństwo infromacji w swojej firmie. Poza wyżej opisanymi zastosowaniami maszyn wirtualnych stosowanie technologii wirtualizacyjnych jest dużo większe i przynosi korzyści w zastosowaniach produkcyjnych i biznesowych, którym poświęce inny artykuł.Scroll to top